Cześć!
Nie masz może tak, że chciałbyś umieć programować, ale jak widzisz komendy, polecenia i funkcje, to się przerażasz i przestajesz się uczyć programowania?
Ja osobiście tak mam, a raczej miałem. Ile blogów, for, książek i poradników, wszędzie widzę dwie rzeczy - matematyka oraz język C++. Jeżeli znasz dobrze matmę, a tym samym świetnie liczysz i myślisz logicznie, a jak kochasz jeszcze język angielski, to tak naprawdę żaden język programowania Cię nie zatrzymuje. Ale inaczej po co byś czytał taki kurs jak ten? Widzisz, ja osobiście lubię matematykę, znam angielski na tyle by się porozumieć z kimś i coś napisać, ale do C++ czy też Pascal'a nie mam głowy.
Będąc w technikum na kierunku informatyki wpajano mi tylko C++ oraz Pascal'a. I co ja po 4 latach z tego umiem? Szczerze mówiąc to wielkie nic. Postanowiłem więc wziąć się za siebie! I tu nie chodzi nagle o czytanie poradników jak stać się dobrze myślącym człowiekiem czy też liczącą maszyną. Po prostu chciałem zacząć od czegoś łatwego, ale na tyle mądrego bym potrafił w przyszłości stworzyć prosty program i w razie konieczności na rozmowie w pracy pochwalić się "Umiem programować w Basic'u!".
Jeżeli masz problemy z programowaniem, ale chcesz się jego prosto ale zarazem skutecznie nauczyć, to zapraszam na mój kurs. Kurs od człowieka, który nic nie potrafił tak jak Ty.
Co nam będzie potrzebne?
Zasadniczo to dwie rzeczy. Czas oraz miejsce gdzie będziemy pisać nasz program. Jeżeli mam traktować Cię jak małe dziecko, to tak będziemy to robić. Więc pobierz na początku Small Basic:
Następnie zainstaluj owy program. Po jego uruchomieniu powinieneś ujrzeć cały interfejs programu, który wygląda bardzo prosto, schludnie ale zarazem funkcjonalnie:
- Edytor: To tutaj wpisujemy kod źródłowy programu. Po zapisaniu programu i jego wczytaniu tutaj widzisz kod, który możesz edytować i przeglądać,
- Pasek narzędzi: Są tutaj wszystkie potrzebne dla początkującego polecenia programu. Możesz tutaj zapisać, wczytać program, cofnąć, konwertować do VisualBasic czy też uruchomić swój program,
- Pasek boczny: Widoczne są tutaj dopełnienia składni. Wpisując dane polecenie, tutaj jest pokazane co ono oznacza, oraz co z nim można zrobić (zostanie wyjaśnione dalej),
- Dolna część: Tutaj uruchamiane są wszystkie okna.
Koniec części I
To tyle z prowadzenia. Tak naprawdę tutaj mogłem jedynie zachęcić do skorzystania z kursu, podać odnośnik do Small Basic'a oraz pokazać edytor w którym będziemy się uczyć.
Zapraszam do drugiej części, gdzie wytłumaczę pewne pojęcia na przyszłość oraz przypomnę ważne skróty klawiszowe.
Spodobało Ci się? Kliknij w reklamę lub do mnie napisz!
0 komentarze:
Prześlij komentarz
Witaj na mrafpl.blogspot.com. Zachęcam Cię do śledzenia najnowszych treści na temat gier Wargaming.net!