Suche dane
● Wytrzymałość na poziomie 750HP jest na dobrym poziomie, większość pojazdów ma od 700HP do 730HP, chociaż są i takie co mają po 760 czy 770. Mowa oczywiście o czołgach średnich.
● Masa pojazdu wynosi ~33 tony. Szczerze mówiąc pojazd na tyle nie wygląda, na oko dałbym tak z 25 ton, skoro Pz. IV S. ma ~30 ton. Mimo przewagi masowej - nie polecam taranować.
● Silnik to jednostka o mocy 500km, lub 520km. Wspominam tutaj o dwóch silnikach gdyż większość graczy, w tym i ja - nie odblokowują następnego silnika. W przeliczeniu na tonę, to wychodzi odpowiednio: 15,15 lub 15,75 KM/t. Jak widać, nie jest to wielka różnica, a w doświadczeniu aż 27 000!
● Typ 58 to typowy czołg średni. Pancerz nie jest najlepszy, ale za to prędkość maksymalna, oraz prędkość obrotu są na stosunkowo wysokim poziomie. Rozpędza się do 55km/h, a obraca 42º/s. Przykładowo Sherman M4A3E8 to 48km/h oraz 40º/s.
● Pancerz kadłuba jest na naprawdę niskim poziomie! Jak na czołg średni otrzymujemy tylko 45/45/40mm odpowiednio na przód/bok/tył. Jest przynajmniej pochylony, a jest pod kątem 30º. To oznacza, że pancerz w walce [efektywny] będzie wynosił... 52cm. [45 * 115,47% ≈ 52º] Oto udowodnienie moich słów:
Ale wieża ma przynajmniej 90/75/52 cm, a że jest owalna to odbija jeszcze inaczej niż normalnie pochylony pancerz. Więc zasada jest taka, że wystawiamy wieżę, gdyż ta odbije wiele w stosunku do kadłuba. Zaś obrót wieży to 48 stopnie na sekundę. Zobaczcie kątomierz to zobaczycie ile to jest.
● Uszkodzenia pocisku wahają się między 120, a 200 DMG. Zaś penetracja to od 96, aż do 160 mm. Działo sprawia dobre wrażenia i tak też jest. Strzela 12 razy na minutę, czyli czas przeładowania bez niczego wynosi równe 5s. Ale z dosyłaczem, wentylacją oraz wyszkoloną załogą czas ten znacznie się skraca.
● Zasięg widzenia to 370 metrów, pozwoli to stać w krzakach i szukać wroga, ale nie liczmy na duże efekty. Radio zaś jest słabe, bo tylko 525m zasięgu. Sherman ma 615m, a Cromwell 550m.
Moja opinia
Nie wiem jaki jest kąt obniżenia działa, ale ten czołg prawie tego nie robi... Byle wzniesienie i nie możemy oddać strzału. Trzeba pamiętać, że Typ 58 to czołg średni w pełni tego słowa znaczeniu. To pojazd uniwersalny, możemy pojechać na tyły wrogiej bazy i zniszczyć artylerię, bronić naszej artylerii, jechać w tak zwanych wilczych stadach czy wspierać pojazdy klasy TD oraz HT.
Wiele pojazdów możemy okrążyć, lecz nie jest to metoda godna polecenia z powodu tego, iż nie zadajemy zbytnio dużo obrażeń na strzał. Penetracja przebije większość pojazdów z boku i z tyłu. Jeśli mowa o przebiciu, jak walczymy z IV i V tierami, polecam kątowanie pancerza - efekt doskonały, odbiłem nawet kilka pocisków IS'a.
Niestety nie jesteśmy snajperami. Więc walka na dystansie powyżej 200m od przeciwnika jest bezcelowa. Łatwo nas wykryć, więc nie radzę strzelać, gdyż jak już wspomniałem - pancerz nie przyjmie zbyt wiele.
Łatwo ten pojazd staranować i okrążyć. Nie jest to demon obracania się i walki kołowej, więc jeżeli taki KW-1 będzie wspierał obracanie wieży obracaniem kadłuba, a tym samym cofanie do przeszkody, sprawi to iż przeciwnik dostanie fraga w postaci naszego Typ'a 58.
Niestety, Typ 58 łatwo traci gąsienice, więc warto mieć pakiet naprawczy albo skrzyknę z narzędziami. Osobiście z modułów polecam... Dosyłacz, Celownik, Wentylacja - czyli standardowy pakiet, bądź zamiast celownika mokry magazyn amunicji / siatka / lornetka.
Na samym początku też wspominałem by nie kupować kolejnych silników. Proszę mi wierzyć - nie poczujecie różnicy. Zrobiłem ten błąd na zwykłym Type T-34, różnicy brak - więc tutaj będzie tak samo.
Sam gram na taktyce... Wsparcie HT bądź zabawa w TD. I czuję tutaj moc czołgu średniego, czego nie czułem na Panterze czy na Cromwellu, którym mi się grało... Średnio.
Ale pojazd ten sprawi Wam wiele radości, np. nie mogłem grać ruskimi pojazdami, a tymi już mogę. Mają coś co mnie przyciąga, a jestem wybrednym graczem. :)
O zarobkach nie będę mówił, to czołg działający na zasadzie, wychodzisz lekko na plus.
Ocena pojazdu:
Powodzenia i dziękuję za uwagę!
0 komentarze:
Prześlij komentarz
Witaj na mrafpl.blogspot.com. Zachęcam Cię do śledzenia najnowszych treści na temat gier Wargaming.net!